سفید اندیش

مرجع جدید ترین اخبار روز ایران و جهان

10 ویژگی asp .net core که باید بدانید

ASP.NET یکی از موفق‌ترین چارچوب‌های توسعه کاربردی وب توسط مایکروسافت است . با هر بروزرسانی ، ویژگی‌های جدید و بسط یافته اضافه می‌شوند که به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های وب بسیار مقیاس پذیر و با کارایی بالا را به کار گیرند .
در خود چارچوب ، هزاران ویژگی وجود دارد که به شما در غلبه بر چالش‌های توسعه مشترک کمک می‌کند .

10 ویژگی برای ایجاد برنامه‌های بهتر با ASP.NET ۱ Core ۱ . پشتیبانی از ظرف چند سطحی با مقدمه از مقدمه . در حال حاضر ، شما می‌توانید برنامه‌های ASP.NET را خلق کرده و آن‌ها را به ویندوز ، لینوکس و macOS deploy . مایکروسافت و جامعه تلاش زیادی برای تبدیل لینوکس به یک شهروند درجه اول برای راه‌اندازی ASP.NET کرده‌اند .
این روزها کانتینرها در حال خوردن ابرها هستند . docker ، Kuberenetes و فن‌آوری‌های دیگر همه خشم هستند . ASP.NET به توسعه‌دهندگان اجازه استفاده از تمامی این فن‌آوری‌های نوین را می‌دهد . مایکروسافت Azure حتی از استفاده از برنامه شما برای ظروف و Kubernetes پشتیبانی می‌کند .
۲. عملکرد عالی برخی می‌گویند که عملکرد یک ویژگی حیاتی از نرم‌افزار شما است . من دوست دارم قبول کنم ! با معرفی ASP.NET Core و سرور وب kestrel ، ASP.NET به عنوان یکی از سریع‌ترین چارچوب‌های برنامه کاربردی وب شناخته می‌شود . TechEmpower چند معیار جالب دارد که می‌توانید آن را بررسی کنید .
این فن‌آوری که خط لوله یکپارچه ASP.NET و IIS را تامین می‌کرد تقریبا ً ۱۵ سال قدمت داشت . همه کارها را انجام داد و بار زیادی را باخود حمل کرد . سرور وب جدید kestrel از روی زمین طراحی شد تا از مدل‌های برنامه‌نویسی ناهمگام استفاده کند ، بسیار سبک و سریع باشد !

استفاده از الگوهای برنامه‌ریزی ناهمگام بسیار موثر است . اکنون همه چیز مشترک است . طبقات چارچوب شبکه‌ای و بیشتر کتابخانه‌های شخص ثالث . بیشتر نرم‌افزارهای مدرن بیشتر زمان و cpu خود را صرف جستجوهای پایگاه‌داده , فراخوانی‌های سرویس وب و دیگر عملیات‌های i / o می‌کنند .
یکی از دلایلی که هسته‌ای سریع‌تر از آن استفاده می‌کند استفاده گسترده از الگوهای غیر همزمان در mvc و فریم ‌های جدید است .

۴. چارچوب‌های API وب یکپارچه قبل از ASP.NET Core ، توسعه‌دهندگان بیش‌ترین استفاده را از چارچوب‌های API و API دارند . MVC برای ایجاد برنامه‌های کاربردی وب که HTML کار می‌کرد ، طراحی شده‌بود . API وب برای ایجاد خدمات RESTful با استفاده از JSON یا XML طراحی شده‌است .
با ASP.NET کور ، MVC و API وب با هم ادغام شده‌اند . همیشه با این دو چارچوب همپوشانی زیادی وجود داشته‌است . MVC همیشه می‌تواند به جای HTML ، داده‌های JSON را برگرداند . ترکیب آن‌ها حرکت خوبی بود و پیشرفت را آسان می‌کرد .

ما با ASP.NET ۲ صفحات جدید ریزر ادی را هم داریم . آن‌ها چارچوب MVC را گسترش می‌دهند تا کنترل‌کننده و جنبه‌های مدل یک صفحه را با اتصال دو سویه ادغام کنند . آن‌ها به نوعی جایگزینی برای WebForms در هنگام استفاده از نحو آشنا ریزر ادی هستند .
۵. محیط‌های چندگانه و مد توسعه یکی از ویژگی‌های محبوب من ویژگی محیطی جدید است . این به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی بخش‌هایی از کد خود را برای رفتار خود در توسعه ، روی صحنه ، تولید و غیره متمایز کنید . هیچ راه استانداردی وجود نداشت که این کار را قبل از کور کننده ASP.NET انجام دهد .
برای مثال ، از آن در فایل Startup.cs برای کمک به پیکربندی برنامه استفاده می‌شود . در این حالت ، این که آیا ما می‌خواهیم یک صفحه استثنا دقیق‌تر برای توسعه را نشان دهیم یا نه .

۶. Injection Dependency یکی از ویژگی‌های کاملا ً جدید ASP.NET ، in در تزریق وابستگی ساخته شده‌است . این مساله در مورد خود ASP.NET به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد . این روش ترجیحی است که چیزهایی مانند متن‌ها ، زمینه‌های پایگاه‌داده ، و سایر چیزها به کنترل گر MVC شما منتقل می‌شوند .

۷. WebSockets & SignalR ASP.NET برای اولین بار از WebSockets پشتیبانی می‌کند . این می‌تواند برای ادامه ارتباطات طولانی‌مدت و ارتباط متقابل با مرورگر مورد استفاده قرار گیرد . SignalR یک چارچوب کامل است که در دسترس است و سناریوهای مشترک را آسان می‌کند .
ما از SignalR خیلی سنگین در Stackify استفاده می‌کنیم . به عنوان مثال ، هنگام مشاهده داده‌های مانیتورینگ جریان در مورد یکی از سرورهای شما ، هر بار که داده‌های جدیدی دریافت می‌کنیم ، فورا ً آن را به سوی مرورگر شما هل می‌دهیم تا بتوانید آن را در زمان واقعی ببینید . این نوع از سناریوها برای WebSockets و SignalR مناسب هستند و انجام آن آسان است .

۸. امنیت درخواست سایت - ( CSRF ) امنیت حفاظت از سایت مهم است . همچنین یکی از آن چیزهایی است که می‌تواند کاره‌ای زیادی برای جلوگیری از انواع خاصی از حملات باشد . CSRF به منظور انجام عملی که آن‌ها شروع نکرده اند , به ربودن کاربران برای انجام یک جلسه معتبر اشاره دارد .
برای مثال ، بیایید وانمود کنیم که به حساب بانکی خود وارد می‌شوید و سپس به یک وب سایت متفاوت حرکت می‌کنید . اگر این وب سایت دیگر می‌تواند برای انتقال پول به وب سایت بانک شما مراجعه کند ، این کار بدی خواهد بود . این می‌تواند به طور بالقوه انجام دهد اگر جلسه آنلاین شما در وب سایت بانکی معتبر باشد و بانک به درستی درخواست را تایید نمی‌کند .
ASP.NET چارچوب خوبی دارد که برای جلوگیری از این نوع حملات موجود است . این فیلم نشانه ضد جعل ایجاد می‌کند .

۹. برنامه‌های " خود " میزبان " گاهی شما نیاز دارید یک برنامه وب بسازید که روی رومیزی مستقر شود و نه یک برنامه فعالیت سرور . پیشوند free ASP.NET ، پیشوند ، مثال خوبی از این است . انتهای جبهه آن همه HTML است که از برنامه ASP.NET به عنوان سرویس ویندوز بارگذاری شده‌است .
شما می‌توانید یک برنامه وب خود میزبان را چندین روش مختلف خلق کنید . داخل . دات نت ۴.۵ باید با استفاده از Owin ، نانسی ، یا WCF این کار را انجام دهید . برای پیشوند ، ما از API وبی با Owin استفاده می‌کنیم .
شما می‌توانید از کارگزار وب سرور kestrel استاندارد استفاده کنید . یکی از مزایای بزرگ . دات نت اصلی این است که برنامه وب شما اصولا ً یک برنامه کنسول است . موسسه مطالعات اسماعیلی فقط جلوی آن به عنوان یک نماینده معکوس قرار گرفته‌است . این به این معنی است که شما می‌توانید برنامه خود را فقط با kestrel برای موارد استفاده مبتنی بر سرور ، مانند پیشوند ، به کار ببرید .
۱۰. فیلترهای کنشی ، یکی از ویژگی‌های عالی ASP.NET ، پشتیبانی از فیلترهای توسعه‌پذیر است . این کار به شما این امکان را می‌دهد تا عملکرد را اجرا کنید که می‌تواند برای یک کنترل‌کننده کامل یا اقدام بدون تغییر دادن خود عمل اعمال شود .
صافی‌ها برای تعیین حافظه نهان ، جابجایی خطا ، مجوز ، یا هر منطق سفارشی که مایلید اجرا شود مورد استفاده قرار می‌گیرند .