سفید اندیش

مرجع جدید ترین اخبار روز ایران و جهان

تاریخچه فیس بوک چیست

فیس بوک آخرین چیزی است که ما اکنون به عنوان وب سایت‌های شبکه‌های اجتماعی می‌دانیم . اما چیزی که آن را از رقبا متمایز می‌کند شهرت آن است . در بررسی اخیر , فیس بوک به بیش از ۷۰ میلیارد کاربر فعال خود می‌بالد .
این وب سایت اکنون به ارزش میلیاردها دلار ارزش دارد و یکی از معروف‌ترین مارک‌های دنیا است . این فیلم حتی برخورد هالیوودی با شبکه اجتماعی را نیز داشت . اما اگر شما در بالای تکنولوژی هستید یا برای اینترنت جدید هستید , به عنوان یک والد یا یک معلم , احتمالا ً چند سوال دارید .
فیس بوک چیست ?
فیس بوک یک وب سایت است که به کاربران اجازه می‌دهد تا پروفایل ‌های رایگان را امضا کنند تا با دوستان , همکاران کاری یا افرادی که نمی‌دانند , ارتباط برقرار کنند . به کاربران این امکان را می‌دهد که عکس‌ها , موسیقی , ویدئو و مقاله‌ها را به اشتراک بگذارند .
کاربران درخواست " دوست " را برای افرادی می‌فرستند که ممکن است آن‌ها را بشناسند یا نباشند .
فیس بوک یک‌بار پذیرفته شده‌است که هر دو پروفایل با هم ارتباط دارند و هر دو کاربر قادر به دیدن هر شخص دیگری هستند . آن‌ها می‌توانند تقریبا ً هر چیزی را به جدول زمانی شان ارسال کنند , یک عکس فوری از آنچه در دایره اجتماعی شان در هر زمانی رخ می‌دهد و همچنین می‌تواند با دوستان دیگری که به صورت آنلاین هستند صحبت کند .
افرادی که پروفایل خود را در مورد خودشان لیست می‌کنند . کاربران بسیاری از کاربران اطلاعات زیادی را ارسال می‌کنند که به راحتی در دسترس دوستان و سایرین هستند . بر این اساس کاربران می‌توانند " مانند " صفحات دیگری باشند که به آن‌ها علاقه دارند . برای مثال , یکی از حامیان باشگاه لیورپول می‌تواند با اتصال صفحه فیس بوک خود باشگاه را دنبال کند . در آنجا , کاربر می‌تواند نظرات خود را پست کرده و به روز رسانی ‌ها را دریافت کند.

چرا فیس بوک اینقدر محبوب است ؟
فیس بوک برای جوانان که با تکنولوژی رشد کرده‌اند ، زمانی محبوب‌ترین وب سایت آنجا بود . با این حال ، بسیاری از نوجوانان به دیگر سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مانند Instagram ( که تحت مالکیت فیس بوک ) و Snapchat است ، مهاجرت می‌کنند .
آن‌هایی که هنوز از آن استفاده می‌کنند، از آن برای شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند . جوانان ذاتا ً taskers هستند ، بنابراین استفاده از فیس بوک همانند هر وب سایت شبکه‌های اجتماعی ، تقریبا ً دومین ماهیت برای بسیاری از نوجوانان است . وب سایت‌های شبکه‌های اجتماعی به جوانان اجازه می‌دهند تا با کسانی که هستند آزمایش کنند . آن‌ها محبوب هستند ، زیرا نوجوانان می‌توانند صدای خود را بصورت آنلاین پیدا کنند که آن‌ها می‌توانند با دوستان خود شریک شوند . برخی نوجوانان احساس می‌کنند که در مقایسه با دنیای واقعی می‌توانند خود را به صورت آنلاین راحت‌تر بیان کنند، زیرا شاید احساس می‌کنند دنیای مجازی امن‌تر است .
نوجوان‌ها از فیس بوک خوششان می‌آید ، چون می‌توانند پروفایل خود را دسته‌بندی کنند . به گونه‌ای که نسل‌های دیگر ممکن است دیواره‌ای اتاق خوابشان را با پوستر باندها یا تیم‌های فوتبال خود چسبانده باشند ، جوانان اکنون در personalising به صورت آنلاین با تصاویر ، موسیقی ، ویدیو و نظرات شرکت می‌کنند . این سایت اطلاعات را بسیار آسان‌تر کرده‌است . به جای اینکه گوشی را بردارید تا به خانه دوستتان تلفن بزنید ، نوجوانان فورا ً می‌توانند با دوستانشان در فیس بوک ارتباط برقرار کنند . حتی ایمیل ، یک تکنولوژی نسبتا ً جدید دیگر ، از اهمیت ثانویه برای نوجوانان استفاده می‌کند که از فیس بوک برای انجام اکثر ارتباط خود استفاده می‌کنند .
فیس بوک : با وجود محبوبیت این فرصت‌ها ، ریسک بسیاری برای کاربران جوان فیس بوک وجود دارد . به روز رسانی : تحت مقررات جدید حفاظت از داده عمومی ( GDPR ) ، ایرلند اکنون عصر دیجیتال رضایت را تا ۱۶ سالگی تنظیم کرده‌است . این به این معنی است که جوانان زیر ۱۶ سال در ایرلند اجازه دسترسی به این سکو را ندارند .
در اینجا ، Webwise برخی از مسائل اصلی که والدین درباره آن نگرانی‌هایی دارند را مطرح می‌کند :
حریم خصوصی : نوجوانان گاهی اوقات فراموش می‌کنند که آنچه در فیس بوک ارسال می‌شود اساسا ً شکلی از انتشار و است ، مگر اینکه پروفایل ‌ها به طور خصوصی تنظیم شوند ، هر کس می‌تواند اطلاعات را ببیند . اغلب ، نوجوانان اطلاعات شخصی زیادی را به صورت آنلاین در اینترنت ارسال می‌کنند مانند عکس یا شماره‌های تلفن : در حالی که نادر هستند ، مواردی وجود دارند که شکارچیان و افراد بی شرمانه در فیس بوک افراد جوان را هدف قرار می‌دهند . با توجه به ماهیت آن ، سایت را می‌توان به راحتی در دسترس قرار داد و پر از اطلاعات شخصی است : فیس بوک یک میدان نبرد جدید و fertile فراهم می‌کند که در آن می‌توانند بیش‌ترین آسیب را به هدفشان از طریق استفاده مکرر از پیام‌های بد و ابزارهای دیگر وارد کنند . داستان‌های زیادی از پروفایل ‌های به‌سرقت‌رفته و یا نمونه‌های جدی از cyberbullying وجود دارد که منجر به درد و رنج برای قربانیان در جلسه می‌شوند : بسیاری از والدین نگران این هستند که جوانان با افرادی که برای اولین بار به صورت آنلاین ملاقات کرده‌اند روبرو شوند . با این کار خطرات آشکاری وجود دارد . برخی جوانان تماس‌های آنلاین با ارزش رو به رو خواهند داشت ، اما متاسفانه ، نه همه محتوای واقعی دارند : گاهی اوقات، در فیس بوک که برای جوانان نامناسب است و آن‌ها را واژگون می‌کند ، وجود داشته باشد. به دلیل محبوبیت فیس بوک ، تعداد زیادی از کاربران مسن وجود دارند و اغلب کودکان می‌توانند در معرض چیزهایی باشند که والدین ترجیح می‌دهند این کار را نکنند .