سفید اندیش

مرجع جدید ترین اخبار روز ایران و جهان

تاریخچه شرکت مایکروسافت

شرکت مایکروسافت یک شرکت چندملیتی فن‌آوری چندملیتی آمریکایی است . این فن‌آوری تولید , تولید , مجوز , پشتیبانی , و فروش نرم‌افزار کامپیوتر , الکترونیک مصرف‌کننده , رایانه‌های شخصی و خدمات مرتبط را توسعه می‌دهد . بهترین محصولات نرم‌افزاری آن عبارتند از مایکروسافت ویندوز , سیستم‌عامل مایکروسافت , و اینترنت اکسپلورر و مرورگرهای وب . محصولات اصلی سخت‌افزار آن کنسول‌های پلی‌استیشن ۳ و رده صفحه لمسی کامپیوترهای شخصی است . این نرم‌افزار بزرگ‌ترین سازنده نرم‌افزار جهان است . کلمه " مایکروسافت " یک جامه‌دان است . شرکت مایکروسافت در رتبه‌های بعدی قرار دارد .


( مایکروسافت ) توسط بیل گیتس ( بیل گیتس ) و " پال الن " ( پال الن ) در ۴ آوریل ۲۰۱۰ تاسیس شد . این تیم برای تسلط بر بازار سیستم کامپیوتر شخصی خود با ms - dos در اواسط دهه ۹۰ میلادی , و پس از آن مایکروسافت ویندوز , برتری یافت . اولین عرضه عمومی شرکت ( ipo ) , و افزایش بعدی قیمت سهام آن , سه بیلیونر و یک میلیونر تخمینی در میان کارمندان مایکروسافت ایجاد کرد . از دهه ۱۹۹۰ , این شرکت به طور فزاینده‌ای از بازار سیستم عملیاتی تنوع یافته‌است و شماری از مالکیت شرکت‌ها را به خود اختصاص داده‌است که بزرگ‌ترین آن‌ها کسب linkedin به ازای ۱ میلیارد دلار است . 

مایکروسافت ویندوز در سال ۱۹۸۳ اولین سیستم‌عامل ویندوز ، ویندوز ۱ را معرفی کرد که تا نوامبر ۱۹۸۵ منتشر نشد . ویندوز ۱.۰ به شدت تحت‌تاثیر رابط گرافیکی کاربر گرافیکی کاربر قرار داشت ، با the که کاربر می‌توانست با صفحه‌کلید و یا موس به آن دسترسی داشته باشد .
مایکروسافت ویندوز ۷ در آگوست سال ۲۰۰۱ ، ویندوز XP در اکتبر سال ۲۰۰۱ ، ویندوز ۸ در اکتبر سال ۲۰۱۲ ، ویندوز ۸ در اکتبر سال ۲۰۱۲ ، ویندوز ۸ را در اکتبر سال ۲۰۱۵ به عنوان آخرین تکرار سیستم‌عامل فرا خواند .
ویندوز سرور مایکروسافت نیز نقش مهمی در مراکز داده‌ها با سیستم‌های عملیاتی سرور در سطح شرکت ایفا می‌کند تا به سازمان‌ها کنترل اجرایی قدرتمند شبکه‌ها و خدمات شرکت‌های بزرگ را بدهد . ویژگی‌های کلیدی در سیستم‌عامل ویندوز سرور شامل شاخه فعال ، که مدیریت داده‌های کاربر ، امنیت و منابع توزیع‌شده را تسهیل می‌کند ، و interoperation را با دایرکتوری‌های دیگر و یا مدیر سرور فراهم می‌کند ، که برنامه‌ای برای اداره نقش‌های کارگزار و ایجاد تغییرات پیکربندی ، چه بر روی ماشین‌های محلی یا از راه دور است .
نسخه‌های ابتدایی سیستم‌های عامل شرکت شامل Windows NT ۳.۱ Advanced Server ( که در سال ۱۹۹۳ منتشر شد ) ، ویندوز NT $ Server ( که در سال ۱۹۹۶ منتشر شد ) و ویندوز ۲۰۰۰ Server ( که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد ) . نسخه‌های بعدی از نامگذاری ویندوز سرور ۲۰۰۳ ( که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد ) ، ویندوز سرور ۲۰۰۸ ( منتشر شده در سال ۲۰۰۸ ) ، ویندوز سرور ۲۰۰۸ ( منتشر شده در سال ۲۰۱۲ ) ، ویندوز سرور ۲۰۱۲ ( که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد ) و ویندوز سرور ۲۰۱۲ ( که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد ) . ویندوز سرور ۲۰۱۶ آخرین سیستم‌عامل است که به طور کلی در اکتبر ۲۰۱۶ در دسترس است .
مایکروسافت براساس موفقیت سیستم‌های اجرایی خود به توسعه نرم‌افزار بهره‌وری ارتقا یافت .


مایکروسافت آفیس اول در سال ۱۹۹۰ ظاهر شد . بسته بهره‌وری تعدادی از برنامه‌های پیچیده را شامل می‌شود و شامل پردازشگر کلمه به نام Word ، صفحه گسترده اکسل ، پایگاه‌داده دسترسی ، نمای پاور پوینت ، سازنده نمایش پاور پوینت و ابزارهای دیگر در یک بسته می‌باشد . مایکروسافت علاوه بر برنامه‌های کاربردی رومیزی برای سیستم‌عامل ویندوز و Mac OS ، دفتر موبایل برای تلفن‌های هوشمند ارائه می‌دهد .
مایکروسافت اینترنت اکسپلورر به محبوبیت رو به رشد شبکه جهانی اینترنت در زمانی که مرورگر وب خود ، اینترنت اکسپلورر ( IE ) را در ویندوز ۹۵ در سال ۱۹۹۵ منتشر کرد ، سرمایه‌گذاری کرد .
در سال ۱۹۹۸ ، وزارت دادگستری آمریکا از مایکروسافت برای نقض قانون ضد تراست شکایت کرد . این شرکت ، شرکت of stifling را در زمانی که اینترنت را با سیستم‌عامل ویندوز پوشانده بود ، متهم کرد . در سال ۲۰۰۱ ، توافقی حاصل شد که به مایکروسافت نیاز نداشت IE را از سیستم‌عامل حذف کند .
مایکروسافت اینترنت اکسپلورر را در ویندوز ۱۰ به نفع مرورگر لبه باز کرده‌است . در حالی که دیگر مرورگر پیش‌فرض در ویندوز وجود ندارد ، IE جزیی از سیستم‌عامل باقی می‌ماند .
سکوهای توسعه مایکروسافت آن را راه‌اندازی کردند . چارچوب NET - - یک مدل برنامه‌نویسی برای کمک به توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی برای ویندوز - و محیط توسعه نرم‌افزار ویژوال استودیو در سال ۲۰۰۲ 
اجزای اصلی آن . NET در زمان اجرا زبان مشترک است ، که به هر زبانی امکان کامپایل یک زبان میانی را می‌دهد ، و کتابخانه کلاس چارچوب ، که توابع اصلی برای هر زبانی فراهم می‌کند .
در سال ۲۰۱۴ ، مایکروسافت اعلام کرد که این کار را خواهد کرد . NET، پشته مرکزی ، زمان اجرا و framework را به یک پروژه منبع باز تبدیل کرده و کد را از طریق GitHub در دسترس قرار دهید .


به عنوان مثال , مایکروسافت در بازار سیستم‌عامل سازگار با ibm pc سازگار است و بازار مجموعه نرم‌افزار آفیس , گرچه اکثر بازار کلی سیستم‌عامل را از دست داده‌است . این شرکت همچنین طیف گسترده‌ای از نرم‌افزارهای کاربردی و تجاری دیگر را برای کامپیوترهای رومیزی , لپ‌تاپ‌ها , زبانه‌ها , ابزار و سرورها , از جمله جستجوی اینترنتی ( با بینگ ) , بازار خدمات دیجیتال ( از طریق msn ) , واقعیت مخلوط , رایانش ابری و توسعه نرم‌افزار ( ویژوال استودیو ) تولید می‌کند .
استیو جابز گیتس را به عنوان مدیر عامل در شرکت apple جایگزین کرد و بعد یک استراتژی " دستگاه‌ها و خدمات " را پیش‌بینی کرد . این امر با به دست آوردن خطر در حال ورود مایکروسافت به بازار تولید کامپیوترهای شخصی برای اولین بار در ماه ژوئن با راه‌اندازی خط سطحی کامپیوترهای تبلت بود, و بعدها مایکروسافت تلفن همراه را از طریق کسب تجهیزات نوکیا و بخش خدمات راه‌اندازی کرد . از زمانی که این شرکت به عنوان مدیر عامل در سرمایه‌گذاری شرکت کرد , این شرکت به سخت‌افزار بر می‌گردد و به جای آن بر رایانش ابری متمرکز شده‌است , حرکتی که به سهام شرکت کمک کرد تا از ماه دسامبر به بالاترین مقدار خود برسد . 
( مایکروسافت) , ( مایکروسافت ), به عنوان ارزشمندترین شرکت سهامی عام در جهان پس از مغلوب شدن توسط اپل , از apple فراتر رفت . در آوریل ۲۰۰۷ , مایکروسافت به بازار تریلیون دلاری بازار رسید , به سومین شرکت عمومی تبدیل شد تا به ترتیب بیش از ۱ / ۴ هزار میلیارد دلار پس از apple و آمازون ارزش داشته باشد . مایکروسافت ارزشمندترین شرکت دنیا است .