سفید اندیش

مرجع جدید ترین اخبار روز ایران و جهان

تاریخچه شرکت سامسونگ

سامسونگ ، شرکت کره‌جنوبی که یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان لوازم الکترونیکی جهان است . سامسونگ در تولید انواع گسترده‌ای از محصولات الکترونیکی و صنعتی از جمله وسایل ، دستگاه‌های رسانه‌ای دیجیتال ، نیمه‌رساناها ، چیپ ‌های حافظه و سیستم‌های یکپارچه تخصص دارد . این کشور یکی از شناخته‌شده‌ترین نام‌ها در تکنولوژی شده‌است و حدود یک پنجم از کل صادرات کره‌جنوبی را تولید می‌کند .
سامسونگ در ۱ مارس ۱۹۳۸ توسط لی Byung - Chull تاسیس شد . او کارش را در Taegu ، کره ، نودل تجاری و کالاهای دیگر تولید شده در داخل و اطراف شهر و صادرات آن‌ها به چین و استان‌ها آغاز کرد . بعد از جنگ کره ، لی تجارت خود را به منسوجات تبدیل کرد و بزرگ‌ترین کارخانه woolen در کره را افتتاح کرد . او به شدت بر صنعتی‌سازی با هدف کمک به کشور خود برای توسعه مجدد خود پس از جنگ تمرکز کرد . در طی این مدت ، تجارتش از سیاست‌های حمایتی جدید اتخاذ شده توسط دولت کره سود برد ، که هدف آن کمک به شرکت‌های بزرگ داخلی ( chaebol ) با محافظت از آن‌ها در برابر رقابت و تامین مالی آسان آن‌ها بود .
در طی دهه ۱۹۷۰ , این شرکت فرآیندهای تولید نساجی خود را گسترش داد تا خط کامل تولید - از مواد خام تا پایان محصول نهایی را پوشش دهد - تا رقابت بهتر در صنعت نساجی را پوشش دهد. شرکت‌های تابعه جدید از قبیل صنایع سنگین سامسونگ , سامسونگ Shipbuilding , و شرکت دقت سامسونگ ( سامسونگ Techwin ) تاسیس شدند . همچنین , در طول مدت مشابه , شرکت شروع به سرمایه‌گذاری در صنایع سنگین , شیمیایی و پتروشیمی کرد و به شرکت یک مسیر رشد امیدوار کننده داد .

سامسونگ در سال ۱۹۶۹ با چندین بخش الکترونیکی متمرکز وارد صنعت الکترونیک شد - اولین محصولات آن‌ها تلویزیون سیاه و سفید بود . در طول دهه ۱۹۷۰ ، شرکت شروع به صادرات محصولات الکترونیکی خانگی در خارج از کشور کرد . در آن زمان سامسونگ یک تولیدکننده بزرگ در کره بود و ۵۰ درصد سهام شرکت Semiconductor کره‌ای را به دست آورد .

اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۸۰ شاهد گسترش سریع تجارت‌های فن‌آوری سامسونگ بود . شاخه‌های الکترونیک و الکترونیک مجزا ایجاد شدند و در سال ۱۹۷۸ یک بخش هوا فضا ایجاد شد . سیستم‌های اطلاعاتی سامسونگ ( اکنون SDS ) در سال ۱۹۸۵ ایجاد شد تا به رشد نیاز کسب‌وکار برای توسعه سیستم‌ها کمک کند . این کار به سامسونگ کمک کرد تا به سرعت به یک رهبر در خدمات فن‌آوری اطلاعات تبدیل شود . سامسونگ دو موسسه تحقیق و توسعه را ایجاد کرد که خط فن‌آوری شرکت را به الکترونیک ، نیمه‌رساناها ، مواد شیمیایی با پلیمر بالا ، ابزارهای مهندسی ژنتیک ، مخابرات ، هوافضا ، و نانوتکنولوژی تبدیل کرد .

در دهه ۱۹۹۰ سامسونگ به توسعه خود در بازارهای الکترونیک جهانی ادامه داد . با وجود موفقیت آن ، این سال‌ها همچنین باعث رسوایی شرکتی شد که این شرکت را تحت‌تاثیر قرار داد ، از جمله چندین پرونده رشوه‌خواری و suits نقض حق ثبت . با این وجود ، این شرکت به پیشرفت در زمینه فن‌آوری و جبهه‌های با کیفیت محصول ، با تعدادی از محصولات تکنولوژیکی خود - از نیمه‌هادی‌ها تا صفحه مانیتور کامپیوتر و صفحه LCD - صعود کرد - که به پنج جایگاه برتر در سهم بازار جهانی صعود کرد .
دهه ۲۰۰۰ شاهد تولد مجموعه گوشی‌های هوشمند سامسونگ بود ، که به سرعت نه تنها محصول مورد تمجید شرکت شد ، بلکه اغلب در صدر فهرست سالانه بهترین گوشی‌های هوشمند فروش در جهان قرار داشت . این شرکت از سال ۲۰۰۶ ، بزرگ‌ترین تولید کننده جهانی تلویزیون بوده‌است . در ابتدای سال ۲۰۱۰ ، مجموعه کهکشان با معرفی زبانه Galaxy به کامپیوترهای تبلت گسترش یافت .