سفید اندیش

مرجع جدید ترین اخبار روز ایران و جهان

زبان سی شارپ

C # یک زبان برنامه‌نویسی شی گرا به شدت تایپ شده‌است . C # منبع باز ، ساده ، مدرن ، انعطاف‌پذیر و چند منظوره است . در این مقاله ، بیایید ببینیم C # چه چیزی است ، چه C می‌تواند انجام دهد ، و چگونه C # متفاوت از C + + و دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی است .
زبان برنامه‌نویسی در علوم کامپیوتر زبانی است که برای نوشتن برنامه‌های نرم‌افزاری به کار می‌رود .
C # یک زبان برنامه‌نویسی است که توسط مایکروسافت در سال ۲۰۰۱ ایجاد و راه‌اندازی شد . ج # یک زبان ساده ، مدرن و شی گرا است که توسعه دهندگان روز مدرن انعطاف‌پذیری و ویژگی‌های ایجاد نرم‌افزار را فراهم می‌کند که نه تنها امروز کار می‌کنند بلکه برای سال‌ها در آینده قابل‌اجرا خواهند بود .
ویژگی‌های کلیدی زبان C شامل موارد زیر هستند : مدرن و آسان و پایگاه فضایی منبع باز فضای امن چند منظوره - تکامل C # C مدرن و آسان
C # یک زبان برنامه‌نویسی ساده ، مدرن و یک زبان برنامه‌نویسی شی گرا است . هدف C # ایجاد یک زبان برنامه‌نویسی است که تنها یادگیری آسان نیست بلکه از قابلیت‌های روز مدرن برای همه نوع توسعه نرم‌افزار پشتیبانی می‌کند .


اگر به تاریخچه زبان‌های برنامه‌نویسی و ویژگی‌های آن‌ها نگاه کنید ، هر زبان برنامه‌نویسی برای یک هدف خاص برای حل یک نیاز خاص طراحی شده‌است .
با این حال ، زبان C برای نگه داشتن کسب‌وکار و شرکت‌ها به ذهن طراحی شده‌است . زبان C برای کسب و کارها برای ساخت همه انواع نرم‌افزارها با استفاده از یک زبان برنامه‌نویسی واحد طراحی شده‌است .
ج # قابلیت پشتیبانی از توسعه نرم‌افزار روز مدرن را فراهم می‌کند . ج # از وب ، موبایل ، و برنامه‌های توسعه app پشتیبانی می‌کند . برخی از ویژگی‌های زبان برنامه‌نویسی امروزی C # supports عبارتند از generics ، var / ،، مقداردهی اولیه انواع و مجموعه‌ها ، برنامه‌نویسی پویا ، برنامه‌نویسی پویا ، tuples الگو، تطبیق الگو ، اشکال زدایی پیشرفته و موارد دیگر .
زبان‌های C # syntaxes از C + + ، جاوا ، پاسکال و چند زبان دیگر هستند که استفاده از آن‌ها آسان است . C # همچنین از پیچیدگی و ویژگی‌های زبان unstructured اجتناب می‌کند .
ج # یک منبع سریع و باز است
C # منبع باز زیر پنجره است . NET که توسط مایکروسافت اداره و اداره می‌شود . مشخصات زبان C ، compilers ، و ابزارهای مرتبط ، پروژه‌های منبع باز روی Github هستند . در حالی که طراحی ویژگی زبان C توسط مایکروسافت هدایت می‌شود ، جامعه منبع باز در توسعه زبان و پیشرفت بسیار فعال است .
C # به سرعت با چندین زبان برنامه‌نویسی سطح بالا مقایسه می‌شود . C # ۸ بهبودهای زیادی در عملکرد دارد .
C # سکوی کراس است
C # یک زبان برنامه‌نویسی سکو است . شما می‌توانید بسازید . برنامه‌های NET که می‌توانند در سیستم‌عامل ویندوز ، لینوکس و Mac استفاده شوند . برنامه‌های C # همچنین می‌توانند در ابر و ظروف مستقر شوند .

 ایمن و کارآمد است
 یک نوع زبان ایمن است .

 اجازه تغییر نوع تبدیلات را نمی‌دهد که ممکن است منجر به از دست رفتن داده‌ها یا مشکلات دیگر شوند . C # به سازندگان اجازه می‌دهد تا کد ایمنی را بنویسند .  همچنین بر نوشتن کد کارآمد تمرکز دارد .
در اینجا لیستی از برخی از مفاهیم کلیدی در C # آورده شده‌است که به نوشتن کد ایمن و کارآمد کمک می‌کند .
انتخاب نوع Unsafe مجاز نیست .
انواع - و non در C # پشتیبانی می‌شوند .
چنین readonly نشان می‌دهد که یک نوع تغییر ناپذیر است و کامپایلر را قادر می‌سازد که در هنگام استفاده از پارامترها نسخه‌هایی را ذخیره کند .
وقتی ارزش بازگشت یک struct بزرگ‌تر از IntPtr.Size است و طول عمر ذخیره بزرگ‌تر از روش برگشت ارزش است ، از یک return ref readonly استفاده کنید .
زمانی که اندازه یک readonly بزرگ‌تر از IntPtr.Size باشد ، باید آن را به عنوان پارامتر به دلایل عملکرد انتخاب کنید .
هرگز از struct به عنوان یک پارامتر صرف‌نظر نکنید مگر اینکه it's با تعدیل‌کننده readonly اعلام شده‌باشد زیرا ممکن است اثر منفی بر عملکرد داشته باشد و می‌تواند منجر به یک رفتار مبهم شود .
برای کار کردن با حافظه به عنوان دنباله‌ای از بایت استفاده کنید .